Відкритий регіональний конкурс юних піаністів імені Святослава Ріхтера

Відкритий регіональний конкурс юних піаністів імені Святослава Ріхтера

Термін проведення: з 16 по 20 березня 2023 року.

Форма проведення: дистанційна (за попередньо надісланим відеозаписом конкурсної програми).

Гала-концерт та нагородження переможців конкурсу проходитиме офлайн у приміщенні Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера за адресою: м. Житомир, вул. Пушкінська, 26.

Мета заходу: вшанування пам'яті геніального піаніста XX століття, уродженця міста Житомира - Святослава Ріхтера.

Мова конкурсу - українська.

Учасники конкурсу - громадяни України, здобувачі освіти закладів початкової, профільної, фахової передвищої та вищої мистецької освіти віком від 13 до 18 років включно.

Вікова категорія учасника конкурсу визначається кількістю його повних років станом на 01 січня 2023 року.

Вимоги до конкурсної програми

Не рекомендовано включати до конкурсної програми твори російських композиторів.

Конкурсна програма виконується учасниками виключно напам’ять.

Заявка на участь у конкурсі разом із відеозаписом конкурсної програми подається в електронній формі за посиланням: перейти за посиланням.

Заявку на участь у конкурсі від фізичної особи, що на 01 січня 2023 року не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа) або вісімнадцяти років (неповнолітня особа), подають її батьки (усиновлювачі), опікун або сама ця особа за допомогою батьків (усиновлювачів) чи піклувальника.

Відеозаписи конкурсних програм, оформлені з порушенням цих вимог, до участі у конкурсі не допускаються.

Усі переможці конкурсу нагороджуються дипломами, їх вчителі (викладачі) - подяками.

УВАГА! Переможці конкурсу, що вступатимуть до Житомирського музичного фахового коледжу ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради для здобуття фахової передвищої освіти (освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра) за спеціальністю 025 “Музичне мистецтво” спеціалізація “Фортепіано”, подають приймальній комісії закладу освіти диплом “Володаря Гран-прі”, “Лауреата I ступеня”, “Лауреата II ступеня”, “Лауреата III ступеня” в електронній чи паперовій формі як додаток до мотиваційного листа вступника.

Диплом переможця конкурсу буде враховуватись під час конкурсного відбору вступників на основі конкурсного бала (розгляду мотиваційних листів), що розраховується відповідно до Порядку та Правил прийому до Житомирського музичного фахового коледжу ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради у 2023 році.

Електронна заявка учасника конкурсу: перейти за посиланням.

Положення конкурсу: перейти та завантажити.

Історія конкурсу

Поліський край подарував світові цілу плеяду талановитих представників культури та мистецтва. Старовинний Житомир особливо пишається ім'ям Святослава Теофіловича Ріхтера - геніального піаніста XX століття, який народився 20 березня 1915 року у нашому місті. Тут пройшли його перші роки життя. Пізніше, будучи визнаним майстром фортепіанного мистецтва, він неодноразово повертався до міста свого дитинства з концертними виступами, зустрічами з творчою інтелігенцією та студентською молоддю.

Своє життя музикант присвятив удосконаленню виконавської майстерності. "Я граю не для публіки, я граю для себе, - зазначав Маестро, - і якщо я отримую від цього якусь втіху, то й публіка задоволена". Незмінні аншлаги та довгі овації щасливих глядачів після кожного виступу супроводжували всю багаторічну активну гастрольну діяльність Святослава Ріхтера.

Самобутній талант піаніста отримав широке визнання не лише на теренах батьківщини, а й далеко за її межами. Святослава Ріхтера обрано почесним доктором Страсбурзького та Оксфордського університетів. Серед його численних нагород є премія “Ґреммі” (1960 рік) за виконання Концерту для фортепіано з оркестром №2 німецького композитора Йоганнеса Брамса.

Святослав Теофілович залишив по собі гучну славу і добру пам’ять у серцях мільйонів слухачів. На честь славетного земляка у його рідному місті 1998 року започатковано Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв, справжньою окрасою якого став із 2002 року конкурс юних піаністів. Ідея цього проєкту належить знаним житомирським мисткиням - викладачці нашого закладу з класу спеціального фортепіано, громадській та культурній діячці Елеонорі Дишнієвій, а також заслуженій артистці України Людмилі Сакс (Федотовій). Вперше її успішно реалізував тогочасний директор Житомирської обласної філармонії Микола Васянович.

Востаннє конкурс юних піаністів імені Святослава Ріхтера пройшов у Житомирі у березні 2017 року. Потім була вимушена перерва через карантинні обмеження внаслідок пандемії Covid-19. Цьогоріч мистецький проєкт відроджується у новому статусі Відкритого регіонального конкурсу юних піаністів імені Святослава Ріхтера на батьківщині видатного музиканта. На тлі трагічних подій повномасштабної війни в Україні його пріоритетне завдання - пошук та підтримка юних талантів, здатних продовжити кращі традиції національної фортепіанної школи задля забезпечення сталого розвитку нашої держави та її європейського вибору.

Історія конкурсу

Святослав Теофілович Ріхтер (1915 - 1997)

Історія конкурсу2

Гала-концерт та нагородження переможців Міжнародного фестивалю майстрів мистецтв та конкурсу юних піаністів ім. С. Ріхтера на батьківщині піаніста
(23 березня 2017 року, м. Житомир)
Використано фото: © www.zhitomir.info, 2017

Історія конкурсу3

Автори ідеї конкурсу

Журі конкурсу
Учасники конкурсу
І вікова категорія - молодша (13-14 років включно)

1. Діана Воднєва
Державний спеціалізований мистецький навчальний заклад "Київська дитяча школа мистецтв №2 імені М. І. Вериківського", 8 клас
Педагог - Вікторія Лочмель, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист

Конкурсний виступ - Діана Воднєва

2. Вероніка Гажо
Комунальний заклад "Ужгородська музична школа №1" Ужгородської міської ради, 6 клас
Педагог - Олена Туряниця, старший викладач

Конкурсний виступ - Вероніка Гажо

3. Дар'я Кийко
Дитяча музична школа №16 Дніпровського району м. Києва, 4 клас
Педагог - Салашна Наталія Олександрівна

Конкурсний виступ - Дар'я Кийко

4. Олександра Нікітенко
Тернопільська музична школа №1 імені Василя Барвінського, 7 клас
Педагог - Брик Лідія Володимирівна, спеціаліст вищої категорії, старший викладач

Конкурсний виступ - Олександра Нікітенко

5. Софія Перькова
ПСМНЗ "Київська дитяча музична школа №11"
Педагог - Світлана Маслова, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист

Конкурсний виступ - Софія Перькова

6. Анастасія Піцань
Заклад "Музична школа імені Святослава Ріхтера" Житомирської міської ради, 7 клас
Педагог - Людмила Кочевенко, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, заслужений працівник культури України

Конкурсний виступ - Анастасія Піцань

7. Хоу Жуй
КЗПСО "Мистецька школа №2 ім. О. К. Глазунова м. Одеси", 8 клас
Педагог - Ганна Дугіна, спеціаліст вищої категорії

Конкурсний виступ - Хоу Жуй

8. Катерина Щукіна
Заклад "Музична школа імені Б.М. Лятошинського" Житомирської міської ради, 6 клас
Педагог - Галина Нікітчина, викладач вищої категорії, старший викладач

Конкурсний виступ - Катерина Щукіна

II вікова категорія - середня (15-16 років включно)

1. Ілля Базенко
Комунальний заклад "Херсонський фаховий коледж музичного мистецтва" Херсонської обласної ради, II курс
Педагог - Валентина Созанська, спеціаліст вищої категорії, старший викладач, завідувачка ЦК "Фортепіано"

Конкурсний виступ - Ілля Базенко

2. Марія Безрукова
Заклад "Музична школа імені Святослава Ріхтера" Житомирської міської ради, 8 клас
Педагог - Юлія Бобровницька, вчитель, спеціаліст 2 категорії

Конкурсний виступ - Марія Безрукова

3. Ярослав Кісь
Комунальний мистецький навчальний заклад Печерського району міста Києва "Дитяча музична школа №28"
Педагог - Юрій Зубай

Конкурсний виступ - Ярослав Кісь

4. Марія Крюкова
Київський державний музичний ліцей ім. М.В. Лисенка, 11 клас
Педагог - Євген Дашак, викладач, доцент кафедри спеціального фортепіано НМАУ ім. П.І. Чайковського

Конкурсний виступ - Марія Крюкова

5. Тарас Опанасюк
Рівненська дитяча музична школа №1 ім. М. В. Лисенка, 8 клас
Педагог - Мар'яна Трепак, спеціаліст вищої категорії, старший викладач

Конкурсний виступ - Тарас Опанасюк

6. Анастасія Рябченко
Фаховий коледж Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра, II курс
Педагог - Ірина Гаврилюк, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист

Конкурсний виступ - Анастасія Рябченко

7. Олексій Тарапун
Київська дитяча музична школа № 33 ім. В. Пухальського Солом'янського району м. Києва, 7 клас
Педагог - Олена Марценківська, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, кандидат мистецтвознавства, доцент

Конкурсний виступ - Олексій Тарапун

8. Стефанія Усар-Чеа
Київська муніципальна академія музики імені Р. М. Глієра, I курс
Педагог - Юліана Яблонська, викладач-методист

Конкурсний виступ - Стефанія Усар-Чеа

III вікова категорія - старша (17-18 років включно)

1. Ксенія Андрощук
Житомирський музичний Фаховий коледж ім. В.С. Косенка Житомирської обласної ради, IV курс
Педагог - Елеонора Дишнієва, викладач та концертмейстер вищої категорії, викладач-методист

Конкурсний виступ - Ксенія Андрощук

2. Дар'я Афанасьєва
КЗ "Харківський музичний фаховий коледж ім. Б. М. Лятошинського" Харківської обласної ради, II курс
Педагог - Михайло Левандовський, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист

Конкурсний виступ - Дар'я Афанасьєва

3. Максим Головатчик
Житомирський музичний фаховий коледж ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради, III курс
Педагог - Олександр Клименко, викладач та концертмейстер вищої категорії, заслужений діяч мистецтв України, викладач-методист

Конкурсний виступ - Максим Головатчик

4. Анастасія Грушко
КЗ "Харківський музичний фаховий коледж ім. Б. М. Лятошинського" Харківської обласної ради, II курс
Педагог - Тамара Новічкова, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, заслужений працівник освіти України

Конкурсний виступ - Анастасія Грушко

5. Олександра Демченко
Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Черкаський музичний фаховий коледж ім. С.С. Гулака-Артемовського Черкаської обласної ради", IV курс
Педагог - Ірина Окунєва, спеціаліст вищої категорії, завідувач кафедри виконавських дисциплін

Конкурсний виступ - Олександра Демченко

6. Євгеній Іоненко
Фаховий коледж Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра, IV курс
Педагог - Ірина Гаврилюк, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист

Конкурсний виступ - Євгеній Іоненко

7. Ярослав Максимець
Київський державний музичний ліцей імені М. В. Лисенка, 11 клас
Педагог - Ігор Рябов, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, доцент НМАУ ім. П. І. Чайковського, кандидат мистецтвознавства

Конкурсний виступ - Ярослав Максимець

8. Софія Миколайчук
Державний спеціалізований мистецький навчальний заклад "Київська дитяча школа мистецтв №2 імені М. І. Вериківського", 8 клас
Педагог - Вікторія Лочмель, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист

Конкурсний виступ - Софія Миколайчук

9. Вікторія Надгребельна
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В. І.Заремби
Педагог - Колеснік Ганна Олександрівна, викладач першої педагогічної категорії

Конкурсний виступ - Вікторія Надгребельна

10. Вадим Образцов
Національна музична академія України імені П.І. Чайковського, II курс
Педагог - Алла Кащенко, професор кафедри спеціального фортепіано №1, заслужена артистка України

Конкурсний виступ - Вадим Образцов

11. Юлія Статкевич
Житомирський музичний фаховий коледж ім. В.С. Косенка Житомирської обласної ради, IV курс
Педагог - Наталія Чуркова, викладач вищої категорії, викладач-методист

Конкурсний виступ - Юлія Статкевич

Регламент оцінювання конкурсних виступів
Регламент оцінювання конкурсних виступів

Регламент оцінювання конкурсних виступів

Голосування глядачів

Оргкомітет Відкритого регіонального конкурсу юних піаністів імені Святослава Ріхтера на батьківщині видатного музиканта оголошує про початок глядацького голосування за найкращий відеозапис конкурсної програми серед 27 учасників заходу.

Голосування проходить на офіційних сторінках нашого закладу у Facebook та YouTube.

Щоб взяти участь у голосуванні, будь ласка, поставте "лайк" під дописом про того учасника конкурсу на сторінках коледжу Facebook та YouTube, чий відеозапис конкурсної програми вам найбільше сподобався.

Глядацьке голосування триватиме до 23:59 неділі, 18 березня 2023 року.

Його переможцем стане учасник з найбільшою сумарною кількістю "лайків". Він отримає заохочувальний диплом "Вибір глядачів", а його педагог - подяку.

Facebook-сторінка коледжу: натиснути та перейти.

Відеозаписи конкурсних виступів учасників І вікової категорії - молодша (13-14 років включно) на YouTube-каналі коледжу: натиснути та перейти.

Відеозаписи конкурсних виступів учасників II вікової категорії - середня (15-16 років включно) на YouTube-каналі коледжу: натиснути та перейти.

Відеозаписи конкурсних виступів учасників III вікової категорії - старша (17-18 років включно) на YouTube-каналі коледжу: натиснути та перейти.

Запрошуємо усіх до активного глядацького голосування!

Будь ласка, підтримайте юні таланти!

Оцінки журі конкурсу

І вікова категорія - молодша (13-14 років включно): перейти за посиланням

II вікова категорія - середня (15-16 років включно): перейти за посиланням

III вікова категорія - старша (17-18 років включно): перейти за посиланням

Переможці конкурсу
Гран-прі

Ярослав Максимець, III вікова категорія - старша (17-18 років включно), за блискуче виконання складної та цікавої конкурсної програми, істинну любов до фортепіанного мистецтва.
Київський державний музичний ліцей імені М. В. Лисенка, 11 клас.
Педагог - Ігор Рябов, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, доцент НМАУ імені П. І. Чайковського, кандидат мистецтвознавства.

В інших вікових категоріях учасників конкурсу, за рішенням журі, Гран-прі цьогоріч не присуджувалось.

Лауреати конкурсу
І вікова категорія - молодша (13-14 років включно)

Лауреат I ступеня - Діана Воднєва
Державний спеціалізований мистецький навчальний заклад "Київська дитяча школа мистецтв №2 імені М. І. Вериківського", 8 клас
Педагог - Вікторія Лочмель, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист

Лауреат II ступеня - Анастасія Піцань
Заклад "Музична школа імені Святослава Ріхтера" Житомирської міської ради, 7 клас
Педагог - Людмила Кочевенко, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, заслужений працівник культури України

Лауреат II ступеня - Олександра Нікітенко
Тернопільська музична школа №1 імені Василя Барвінського, 7 клас
Педагог - Лідія Брик, спеціаліст вищої категорії, старший викладач

Лауреат III ступеня - Вероніка Гажо
Комунальний заклад "Ужгородська музична школа №1" Ужгородської міської ради, 6 клас
Педагог - Олена Туряниця, старший викладач

Лауреат III ступеня - Катерина Щукіна
Заклад "Музична школа імені Б. М. Лятошинського" Житомирської міської ради, 6 клас
Педагог - Галина Нікітчина, викладач вищої категорії, старший викладач

Лауреат III ступеня - Хоу Жуй
Комунальний заклад початкової спеціалізованої освіти "Мистецька школа №2 ім. О. К. Глазунова м. Одеси", 8 клас
Педагог - Ганна Дугіна, спеціаліст вищої категорії

II вікова категорія - середня (15-16 років включно)

Лауреат I ступеня - Марія Крюкова
Київський державний музичний ліцей ім. М. В. Лисенка, 11 клас
Педагог - Євген Дашак, викладач, доцент кафедри спеціального фортепіано НМАУ ім. П. І. Чайковського

Лауреат I ступеня - Анастасія Рябченко
Фаховий коледж Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра, II курс
Педагог - Ірина Гаврилюк, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист

Лауреат II ступеня - Ілля Базенко
Комунальний заклад "Херсонський фаховий коледж музичного мистецтва" Херсонської обласної ради, II курс
Педагог - Валентина Созанська, спеціаліст вищої категорії, старший викладач, завідувачка ЦК "Фортепіано"

Лауреат II ступеня - Марія Безрукова
Заклад "Музична школа імені Святослава Ріхтера" Житомирської міської ради, 8 клас
Педагог - Юлія Бобровницька, вчитель, спеціаліст II категорії

Лауреат III ступеня - Тарас Опанасюк
Рівненська дитяча музична школа №1 ім. М. В. Лисенка, 8 клас
Педагог - Мар'яна Трепак, спеціаліст вищої категорії, старший викладач

Лауреат III ступеня - Стефанія Усар-Чеа
Київська муніципальна академія музики імені Р. М. Глієра, I курс
Педагог - Юліана Яблонська, викладач-методист

III вікова категорія - старша (17-18 років включно)

Лауреат I ступеня - Максим Головатчик
Житомирський музичний фаховий коледж ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради, III курс
Педагог - Олександр Клименко, викладач вищої категорії, заслужений діяч мистецтв України, викладач-методист

Лауреат I ступеня - Олександра Демченко
Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Черкаський музичний фаховий коледж ім. С. С. Гулака-Артемовського Черкаської обласної ради", IV курс
Педагог - Ірина Окунєва, спеціаліст вищої категорії, завідувач кафедри виконавських дисциплін

Лауреат II ступеня - Юлія Статкевич
Житомирський музичний фаховий коледж ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради, IV курс
Педагог - Наталія Чуркова, викладач вищої категорії, викладач-методист

Лауреат II ступеня - Євгеній Іоненко
Фаховий коледж Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра, IV курс
Педагог - Ірина Гаврилюк, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист

Лауреат III ступеня - Дар’я Афанасьєва
Комунальний заклад "Харківський музичний фаховий коледж ім. Б. М. Лятошинського" Харківської обласної ради, II курс
Педагог - Михайло Левандовський, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист

Лауреат III ступеня - Вадим Образцов
Національна музична академія України імені П. І. Чайковського, II курс
Педагог - Алла Кащенко, професор кафедри спеціального фортепіано №1, заслужена артистка України


Переможці Відкритого регіонального конкурсу юних піаністів імені Святослава Ріхтера на батьківщині видатного музиканта 2023: перейти та завантажити

Дипломанти конкурсу
II вікова категорія - середня (15-16 років включно)

Олексій Тарапун
Київська дитяча музична школа № 33 ім. В. Пухальського Солом'янського району м. Києва, 7 клас
Педагог - Олена Марценківська, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, кандидат мистецтвознавства, доцент

III вікова категорія - старша (17-18 років включно)

Анастасія Грушко
Комунальний заклад "Харківський музичний фаховий коледж ім. Б. М. Лятошинського" Харківської обласної ради, II курс
Педагог - Тамара Новічкова, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, заслужений працівник освіти України

Вікторія Надгребельна
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В. І. Заремби
Педагог - Ганна Колеснік, викладач, спеціаліст першої категорії

Софія Миколайчук
Державний спеціалізований мистецький навчальний заклад "Київська дитяча школа мистецтв №2 імені М. І. Вериківського", 8 клас
Педагог - Вікторія Лочмель, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист

Ксенія Андрощук
Житомирський музичний фаховий коледж ім. В. С. Косенка Житомирської обласної ради, IV курс
Педагог - Елеонора Дишнієва, викладач вищої категорії, викладач-методист

Подяка за участь у конкурсі
І вікова категорія - молодша (13-14 років включно)

Дар'я Кийко
Дитяча музична школа №16 Дніпровського району м. Києва, 4 клас
Педагог - Наталія Салашна, вчитель

Софія Перькова
Початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад "Київська дитяча музична школа №11"
Педагог - Світлана Маслова, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист

II вікова категорія - середня (15-16 років включно)

Ярослав Кісь
Комунальний мистецький навчальний заклад Печерського району міста Києва "Дитяча музична школа №28"
Педагог - Юрій Зубай, вчитель

Переможець конкурсу за вибором глядачів

ДАР’Я АФАНАСЬЄВА, III вікова категорія - старша (17-18 років включно)
Комунальний заклад "Харківський музичний фаховий коледж ім. Б. М. Лятошинського" Харківської обласної ради, II курс
Педагог - Михайло Левандовський, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист

Результати голосування глядачів - перейти за посиланням

Вітання членів журі конкурсу
Вітальне слово голови журі Марини Бевз, кандидата мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України, професора Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського
Вітальне слово члена журі Олени Хіль, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри спеціального фортепіано, проректора з науково-педагогічної роботи та інформаційно-інноваційної діяльності Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової
Вітальне слово члена журі Габріели Асталош, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри камерного ансамблю та квартету Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка
Вітальне слово члена журі Олени Геворкян, спеціаліста вищої категорії, старшого викладача відділу спеціального фортепіано Київського державного музичного ліцею імені М. В. Лисенка
Вітальне слово члена журі Олександра Клименка, викладача та концертмейстера вищої категорії, заслуженого діяча мистецтв України, викладача-методиста ПЦК "Спеціальне фортепіано" Житомирського музичного фахового коледжу імені В. С. Косенка Житомирської обласної ради
Гала-концерт та нагородження переможців конкурсу

20 березня у Житомирській обласній філармонії імені Святослава Ріхтера пройшло урочисте закриття конкурсу за участю начальника Управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації Анатолія Душка.

Запрошений гість – аспірант кафедри спеціального фортепіано НМАУ ім. П.І. Чайковського, лауреат нашого конкурсу минулих років ДМИТРО РАТУШИНСЬКИЙ.

Фотоальбом гала-концерту та нагородження переможців конкурсу: натиснути та перейти

Портфоліо конкурсу

Відкритий регіональний конкурс юних піаністів імені Святослава Ріхтера на батьківщині видатного музиканта, м. Житомир, 16-20 березня 2023р. [Електронний ресурс] : Портфоліо мистецького проєкту. - Житомир : ЖМФК ім. В. С. Косенка, 2023. - 22 с. перейти та завантажити